Трима души от персонала на 151-ва детска градина ще бъдат наказани, в това число и директорката, която е скрила, че вчера три годишно дете е избягало от общинското заведение. В това увери Десислава Желязкова, която е директор на дирекция „Образование“ в Столичната община.
По думите ѝ това е четвърти случай на бягство от детска градина на деца в София: „Проверка предстои. Давала съм инструкции да се вземат писмени обяснения на учителката и на помощник-възпитателката, която е била там. Доколкото аз разбрах от директора, са оставили детето без надзор в занималнята, докато останалите деца са били в спалното помещение. Това е изключително голямо нарушение, така че аз смятам, че ще има наказания за учителя и помощния персонал, както и за директора. Размерът на наказанието обаче трябва да бъде определен от комисия в детската градина. Директорите, които получат наказание “забележка”, не получават допълнително материално стимулиране в рамките на година“.
Четвърто дете избяга от детска градина в столицата
– 25.09.2025Публикувано в: Актуално1, Образование, София








